Zaznacz stronę

Rozwijasz swój biznes i szukasz dla siebie optymalnych rozwiązań lub porad które sprawią, że tuż po ich wdrożeniu do siebie Twój biznes wystrzeli w kosmos? Pod drzwiami pojawi się niekończąca się kolejka ludzi, poczta będzie pękała w szwach? Super! Znajdujesz te kursy i webinary, a niekiedy same są Ci podsuwane pod nos choćby przez Facebooka i przez polecenia zadowolonych osób, którzy faktycznie z niego skorzystali, a nie są tylko ich twórcami czy pracownikami danej marki.

Zostawiasz mail, płacisz i dostajesz dostęp do wybranego produktu. Przeglądasz go i już na “dzień dobry” widzisz jak bardzo wydłuża się Twoja lista spraw do zrobienia, która przy okazji zaczyna się wyraźniej rozdzielać na te które musisz zrobić i te które są trochę piedołowate i mogą zdecydowanie zaczekać. Bardzo często w tym samym momencie jest Ci sugerowane, że to bardzo źle że jeszcze nie masz czegoś wdrożonego, bo przecież gdybyś to już miał, to Twój biznes byłby dużo, ale to dużo dalej.

Zmarnowany czas? Nie.

Mam swój biznes od dawna i miałam już okazję wspierać różnych przedsiębiorców i wiesz co? Jestem przeciwna wzbudzania w ludziach poczucia winy oraz “budowania”wrażenia, że jeszcze daleka droga i jeszcze niewiele ktoś ma, a przede wszystkim mógłby mieć więcej, lepiej, bardziej, gdyby…

Nie lubię gdybać.

Działam realnie w zgodzie ze sobą i swoimi potrzebami. Jeśli mam czas i wenę do pisania żeby pisać? Piszę.Mam pod ręką znakomitego fotografa, czas i pieniądze by mu zapłacić? Korzystam z jego usług.

Mam pomysł na grafiki? Robię grafiki.

Nie wszystko trzeba zrobić TERAZ i na JUŻ. Wystarczy że weźmiesz długopis, kartkę i rozpiszesz sobie na części pierwsze projekt który chcesz zrealizować, a następnie opracujesz go w czasie, pamiętając o tym, że masz jeszcze życie prywatne, rodzinę, hobby, musisz jeszcze spać, jeść i może mieć nawet czas na to by przez jakiś czas leżeć i nic nie robić.

Dlaczego?

Dlatego że to Twój biznes i to on należy do Ciebie, a nie odwrotnie. Znaj swoje potrzeby i cele ale nie rób nic na siłę i dlatego że trzeba, bo ktoś w sieci tak już ma, a Ty tego nie lubisz ale wiesz że trzeba, bo konkurencja nie śpi. Jeśli coś będzie na siłę, to Twoi odbiorcy, to zobaczą, dlatego jeśli masz już określone cele, to rozpisz je w realny i namacalny sposób, pamiętając też o tym że doba ma jedynie 24 godziny.

Masz zapał chcesz działać? Działaj! Skoro palisz się do roboty, to miej z tego dużo dobrego.

Spójrz następnego dnia na rozpisane i rozbite cele na drobne działania, weź pod uwagę swoje realia, a nie osoby, która stworzyła kurs czy webinar w którym brałeś udział i dopasuj swoje działania raz jeszcze.

Pamiętaj:

Nic nie jest wyryte w kamieniu.