Zaznacz stronę

Na pewno taka, która będzie Ci czytała w myślach, a najlepiej taka, która będzie pracowała w taki sposób, że zadania, które przyjdą Ci do głowy będą już dawno wykonane.

I już od jakiegoś czasu będą Ci przynosiły pieniądze.

Właśnie po to zatrudnia się pracowników żeby zarabiali nie tylko na swoją pensję ale też przynosili odpowiedni zysk na plus, ponieważ dzięki temu będziesz mieć fundusze na inwestycje, rozwój marki i przede wszystkim na docenienie właśnie tego pracownika.

Nie ma nic gorszego niż niedoceniony pracownik. Zadaj sobie co jakiś czas pytanie czy jesteś w porządku ze swoim pracownikiem, a kiedy tylko pojawi się w Twojej głowie lampka, że coś nie gra, to powiedz sobie prosto w oczy do lustra „Nie pamięta wół ja cielęciem był?”.

To Ci powinno w jakimś stopniu pomóc otworzyć oczy.

Pamiętaj, że Twój pracownik do Ciebie nie przyjdzie i nie powie „Wykorzystujesz mnie! Ogarnij się!”. Oczywiście jeśli przyjdzie po podwyżkę, to nie mów od razu „nie” ani „tak”. Wysłuchaj argumentów i nie nastawiaj się od razu negatywnie, bo to jest zła droga, która zmienia swój kierunek do tego by zamiast podpisać wniosek o podwyżkę, to prawdopodobnie podpiszesz wypowiedzenie.

Natomiast jeśli nie będzie argumentów, to niestety musisz odmówić.

Wiele osób teraz powie że zwariowałam, ale pomyśl sobie. Jeśli Ty nie wpadłeś na to żeby dać komuś więcej pieniędzy za jego pracę, to możliwości jest wiele, ale wśród nich znajdzie się m. in.: nie zasłużył, nie mam na to pieniędzy, za wcześnie, itd.

Zastanów się nad tym. Jeśli ktoś przychodzi do Ciebie, bo chce od Ciebie dostać więcej i chcesz posłuchać argumentów lecz ich nie ma, to powiedz mi proszę od kiedy daje się coś komuś za darmo, bo ktoś ma takie życzenie?

Jeśli ktoś mi mówi „daj”, a kiedy pytam „dlaczego”, to nie potrafi mi odpowiedzieć, to niestety musi się zastanowić nad swoimi potrzebami i czego tak naprawdę chce.

Ja od jakiegoś czasu jestem po obu stronach i wiem jak chcę być traktowana. Poza tym wychodzę z założenia, że nie można traktować drugiej osoby w gorszy sposób niż by się chciało być traktowanym.

Poza tym wychodzę z założenia, że znacznie efektywniejsza jest współpraca z kimś, a nie praca dla kogoś.

Dlaczego?

Bo jesteś bliżej wzrostu marki i jest to dla Ciebie bardziej namacalne zjawisko. Dokładnie tak jakbyś miał w domu dziecko albo szczeniaczka i patrzysz każdego dnia jak rośnie i się uczy. Pomagasz mu i wspierasz. Ja to właśnie tak widzę.

Dodatkowo nie dawaj drugiemu człowiekowi ryby. Daj mu wędkę, przyniesie Wam to więcej korzyści, poza tym będziesz mógł sprawdzić jak dana osoba zachowuje się w określonych okolicznościach, a często w nieprzewidzianych sytuacjach.

Zatem jaka powinna być Asystentka czy współpracownik, by wszystko się dobrze układało?

  • Opanowana
  • Kreatywna
  • Dyskretna
  • Szczera
  • Otwarta
  • Zorganizowana
  • Zdolna
  • Ambitna
  • Zaradna
  • Pewna siebie

Po co Ci to wszystko? Czy raczej po co jej to wszystko?

Kto poskromi w Twoim imieniu „szalejącego” klienta? Kto wymyśli najlepsze rozwiązanie w danej sytuacji? Czy szara myszka da sobie radę w sytuacji kryzysowej? Jeśli nie będzie zorganizowana, to zawali wszystko co będzie możliwe do zawalenia, a pociągnie to za sobą wiele kolejnych gaf i problemów.

Czy powinnam dodać jeszcze jakąś cechę? Co Ty byś dodał do mojej listy?